MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIKSIĘGARNIA VERBUMPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

05.06.2016.

NIEBAWEMIX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.05.2016.

 1. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób - czy to przez pracę czy przez udział, modlitwę i śpiew - przyczynili się do uświetnienia i godnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Przez 8 dni od zakończenia uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym uczestniczymy w procesji eucharystycznej. We czwartek po procesji kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu po uroczystości Bożego Ciała, obrzęd błogosławieństwa wianków. Jest to jednocześnie Pierwszy Czwartek Miesiąca. Wystawienie do Godz. 21.00 zakończone Apelem.

 2. W najbliższą środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec i nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawimy po Mszy św. wieczornej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o dzieciach z racji Międzynarodowego Dnia Dziecka

 3. W najbliższy piątek tj. 3 czerwca - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post co do pokarmów mięsnych. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi Przed Mszą św. Z uwagi na nabożeństwo czerwcowe nie będzie wystawienia po Mszy św. porannej.

 4. W pierwszą sobotę miesiąca kapłani nawiedzą chorych. Prosimy o przekazanie tej informacji bezpośrednio zainteresowanym oraz Ich rodzinom.

 5. W następna niedzielę tj. 5 czerwca obchodzimy po raz dziewiąty Święto Dziękczynienia pod hasłem: Chrzest Darem Miłosierdzia. Uroczystości rozpoczną się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, skąd o godz. 8.00 wyruszy procesja z relikwiami św. Maksymiliana Kolbego. Orszak procesyjny przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Belwederska, Sobieskiego, a następnie Aleją Rzeczypospolitej do Świątyni Opatrzności Bożej.

 6. O godzinie 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski.  Po Mszy świętej Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na piknik rodzinny. W tym dniu całym kraju młodzież naszej parafii prowadzi zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

 7. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca, ale z racji na nabożeństwo czerwcowe nie będzie adoracji po Mszy św. o godz. 11.30, natomiast zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17.30.

 8. Dostępny jest kolejny numer ZIARNA.

 9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Anny Pierzchały, śp. Kazimiery Laseckiej, śp. Andrzeja Wdowiarskiego. W tym tygodniu odbędzie się pogrzeb: śp. Krystyny Baranek. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…"UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

22.05.2016.

 1. W dniu dzisiejszym  na Msza św.  o godz. 9.30 dzieci z klasy trzeciej przeżywają uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Ogarniamy dzieci naszą modlitwą, aby każdego dnia były radością Kościoła i zawsze żyły w  przyjaźni z Chrystusem.

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie przedstawicieli Rady Parafialnej celem omówienia istotnych spraw związanych z planowanymi przedsięwzięciami gospodarczymi naszej Wspólnoty parafialnej. Spotkanie w Domu Parafialnym ARKA.

 3. W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 odbędzie się w naszej świątyni  koncert Chóru Kameralnego Filharmonii Narodowej w Warszawie z okazji 1050-tej rocznicy Chrztu Polski. W repertuarze m.in.: „Gloria” Antonio Vivaldiego  oraz  słynne „Alleluja”  z Mesjasza Haendla.

 4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. W dzisiejszą  niedzielę - wyjątkowo - z racji koncertu, nabożeństwo będzie odprawione po Mszy św. o godz. 18.00.

 5. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało (26 maja). Informujemy, że za ołtarz pierwszy odpowiada grupa studencka wraz z Ks. Michałem, za ołtarz drugi wspólnota Domowego Kościoła z Ks. Mariuszem, za ołtarz trzeci wspólnota Rodzinnego Świętowania z Ks. Piotrem oraz za ołtarz czwarty grupa brewiarzowa wraz z Ks. proboszczem. Prosimy wspomniane grupy modlitewne o mobilizację i kontakt z wyznaczonym kapłanem. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem, zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej.

 6. Dostępny jest kolejny numer ZIARNA.

 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Bogdana Pieńka, w tym tygodniu odbędą się pogrzeby: śp. Anny Pierzchały i śp. Kazimiery Laseckiej. „Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…”NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

15.05.2016.

 1. Dzisiejszą niedzielą tj. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie skorzystali z Sakramentu Spowiedzi wielkanocnej o kończącym się okresie Spowiedzi i Komunii wielkanocnej i przykazaniu kościelnym: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą”.

 2. W dniu dzisiejszym Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 w domu parafialnym Arka. Po niej wykład i agapa. Zapraszamy małżeństwa i rodziny, oczywiście z dziećmi, dla których przygotowane są zajęcia i opieka.

 3. Próba generalna dla dzieci rocznicowych odbędzie się 17 maja (wtorek) o godz. 16.00. Natomiast  Msza św. rocznicowa w  niedzielę 22 maja o godz. 9.30. Spowiedź dla dzieci i ich Rodziców odbędzie się w piątek 20 maja w godzinach: 16.00-18.00.  Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych, którzy nie są związani z dziećmi przystępującymi do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, a tradycyjnie uczestniczą we Mszy Świętej o godzinie 9.30 aby - o ile to możliwe - w tym dniu uczestniczyli we Mszy Świętej o innej godzinie. Pragniemy również poinformować, że ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla rodziców dzieci przystępujących do rocznicy Pierwszej Komunii św.

 4. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie przedstawicieli Rady Parafialnej celem omówienia istotnych spraw związanych z planowanymi przedsięwzięciami gospodarczymi oraz funkcjonowaniem naszej Wspólnoty parafialnej. Spotkanie w Domu Parafialnym ARKA.

 5. Za tydzień 22 maja o godz. 17.00 odbędzie się w naszej świątyni   koncert  Chóru Kameralnego Filharmonii Narodowej w Warszawie z okazji 1050-tej rocznicy Chrztu Polski. W repertuarze m.in.: "Gloria" Antonio Vivaldiego Zieleńskiego oraz  słynne "Alleluja"  z Mesjasza Haendla.

 6. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. W następną niedzielę - wyjątkowo - z racji koncertu, nabożeństwo będzie odprawione po Mszy św. o godz. 18.00.

 7. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało (26 maja). Informujemy, że za ołtarz pierwszy odpowiada grupa studencka  wraz z Ks. Michałem, za ołtarz drugi wspólnota Domowego Kościoła z Ks. Mariuszem, za ołtarz trzeci wspólnota Rodzinnego Świętowania z Ks. Piotrem oraz za ołtarz czwarty grupa brewiarzowa wraz z Ks. proboszczem. Prosimy wspomniane grupy modlitewne o mobilizację i kontakt z wyznaczonym kapłanem. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem, zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej.

 8. Dostępny jest kolejny numer ZIARNA.

 9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Jadwigi Pieńkowskiej, śp. Bogdana Ciećwierza, śp. Bogumiły Bartniak, śp. Leokadii Sumka. W nadchodzącym tygodniu odbędzie się pogrzeb: śp. Bogdana Pieniek. "Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…"SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCNA

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

08.05.2016.

 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Do udziału w tych nabożeństwach zapraszamy. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach.

 2. Próba generalna dla dzieci rocznicowych odbędzie się 17 maja (wtorek) o godz. 16.00. Natomiast  Msza św. rocznicowa w  niedzielę 22 maja o godz. 9.30. Spowiedź dla dzieci i ich Rodziców odbędzie się w piątek 20 maja w godzinach: 16.00-18.00.  Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych, którzy nie są związani z dziećmi przystępującymi do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, a tradycyjnie uczestniczą we Mszy Świętej o godzinie 9.30 aby - o ile to możliwe - w tym dniu uczestniczyli we Mszy Świętej o innej godzinie. Pragniemy również poinformować, że ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla rodziców dzieci przystępujących do rocznicy Pierwszej Komunii św.

 3. W następną niedzielę przypada Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie skorzystali z Sakramentu Spowiedzi wielkanocnej o kończącym się okresie Spowiedzi i Komunii wielkanocnej i przykazaniu kościelnym: "Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą".

 4. Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza na kolejne spotkanie za tydzień 15 maja. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00 w domu parafialnym Arka. Po niej wykład i agapa. Zapraszamy małżeństwa i rodziny, oczywiście z dziećmi, dla których przygotowane są zajęcia i opieka.

 5. Dostępny jest kolejny numer ZIARNA.

 6. W nadchodzącym tygodniu odbędą się pogrzeby: śp. Jadwigi Pieńkowskiej, śp. Bogdana Ciećwierza. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie".© 2009-2016 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color